Ferraty v okolí Innsbrucku

Pětidenní intenzivní akce plná ferrat, vysokohorské turistiky i skalního lezení. Poznejte s námi rozmanitost Stubaiských Alp!

 • Během pěti dnů na vás čekají jak celodenní ferratové túry a výstupy až do výšky 3.000 m.n.m., tak kratší sportovní zajištěné cesty. Vychutnáte si zubaté hřebenové pasáže s panoramatickými výhledy, nebo se zchladíte na krátké ale výživné ferratě vedoucí v korytu burácející řeky. Náročnost a rozmanitost zajištěných cest na tomto kurzu je tedy velmi pestrá. Akce je určena spíše pro zkušenější ferratisty, kteří chtějí objevovat nové oblasti.
 • Tento kurz je také možné zkombinovat se skalním lezením. Na cvičných cestách byste se naučili základy lanových technik a bezpečné metodické postupy. 


Program

 • 1. den - Sraz okolo 15 hodiny na parkovišti pod chatou Franz-Senn-Hütte, ze kterého vyrazíme na dva dny do okolí této chaty. V podvečer je možné projít základy lanových technik.
 • 2. - 3. den - Vylezeme až do 3 000 m.n.m. , odkud si užijeme nádherné výhledy na ledovec a okolní vrcholy. Dále si ferratou prolezeme koryto řeky, nebo si vyzkoušíme jednodušší cesty skalního lezení. 
 • 4. - 5. den - Z horské chaty se přesuneme do údolí k Innsbrucku. Na výběr bude opět z více možností. Například hřebenová ferrata Innsbrucker Klettersteig, nebo náročnější sportovní ferrata obtížnosti E pod názvem Kaiser Max. Zájemci o skalní lezení se můžou také vyřádit v místních skvěle odjištěných oblastech. 

Seznam ferrat


Innsbrucker Klettersteig C/D

Schlicker C/D

Kaiser Max E

Elfer Nordwand C/D var. D/E

Elferkofel C

Höllenrachen C VAR. E

Rinnenspitze A/B

a další


Cena: 6. 500 Kč/osoba

 • Cena zahrnuje - Vedení akce mezinárodním horským průvodcem s licencí UIMLA, zapůjčení vybavení (helma, úvazek, tlumič pádu), fotodokumantace z kurzu.
 • Cena nezahrnuje - Náklady na ubytování, dopravu, stravu a případné použití lanovek.


Praktické informace


 • Termín - Kurz zorganizujeme pro skupiny od 4 osob v individuálním termínu dle Vašeho přání.
 • Ubytování a stravování - Ubytování bude pro všechny účastníky kurzu domluvené na základě Vašich preferencí. Jsme schopni zajistit spaní v kempech, hotelech, či apartmánech. Stravování během dne z vlastních zásob, nebo na horských chatách/v restauracích.
 • Doprava - Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů mohu domluvit dopravu s ostatními účastníky.
 • Doporučené vybavení - Vhodné oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 30-40l), rukavice, čelovku, opalovací krém, sluneční brýle, osobní lékárničku, pojištění.
 • Pojištění - Každý účastník musí mít platné cestovní pojištění zahrnující pohyb na ferratách. Doporučujeme celoroční pojištění od Alpenverein, které jsme schopni Vám zařídit. V případě zájmu o krátkodobé pojištění zahrnující pohyb na ferratách doporučujeme pojišťovnu Generali.

Fotogalerie

REZERVAČNÍ FORMULÁŘ

Vyplňte nezávazně tento formulář a my se Vám co nejdříve ozveme zpět.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu nebo objednávky.